Preisbewegungen

Bitcoin osiąga wszechobecną wysoką korelację ze złotem jako zlewem rynkowym

Rządy i banki centralne drukują pieniądze tak, jakby nie było jutra, a inwestorzy zwracają się zarówno do Bitcoin’a jak i do złota, by schronić się przed burzą.

Cena Bitcoinu i złota jest teraz bardziej skorelowana niż kiedykolwiek wcześniej.
W 2020 roku inwestorzy wlewają miliony na te rynki, ponieważ banki centralne drukują coraz więcej pieniędzy.
Dziś jednak zarówno Bitcoin Future, jak i złoto poniosły duże straty.
Bitcoin czy złoto? Debata może stać się coraz bardziej bezcelowa, ponieważ te dwa aktywa są teraz bardziej ze sobą skorelowane niż kiedykolwiek wcześniej.

Współczynnik korelacji pomiędzy Bitcoinem a złotem, liczony średnio miesięcznie, osiągnął rekordowy poziom 70%, przewyższając szczyty z 4 i 2 kwartału 2018 roku, jak podaje firma Skew Analytics.

Tak wysoka korelacja uwiarygodnia narrację „Bitcoin jako magazyn wartości“ w czasach niepewności gospodarczej, według firmy.

To nie jest taki szalony pomysł. Gdy rządy i banki centralne spieszą się, by wydrukować więcej pieniędzy w desperackiej próbie „uratowania“ swoich gospodarek, inwestorzy zdają się uciekać przed walutami fiat (które są podatne na inflację) dla twardszych aktywów.

Pobierz aplikację The Decrypt App.

Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najnowsze wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

Zaledwie dwa tygodnie temu, prezydent Donald Trump powiedział, że następna runda pakietów pomocy coronavirus „może iść wyżej“ niż poprzednia seria 1200 dolarów na osobę. „Chciałbym, żeby było to bardzo wysokie, bo kocham ludzi. Chcę, żeby ludzie to dostali“, powiedział Trump w wywiadzie dla KMID.

To z tego rodzaju wydatków rządowych jako tło, że Bitcoin i złoto wzrosły w cenie w 2020 roku. Bitcoin osiągnął roczny poziom 12.000 dolarów, tak jak złoto osiągnęło historyczny poziom 2.000 dolarów za uncję. Oba rynki jednak od tego czasu znacznie spadły – jeden rynek wraz z drugim, jak wskazywałaby na to korelacja.

Bitcoin dzisiaj spadł o 4% do zaledwie 11.200 dolarów, podczas gdy złoto doznało najgorszego poślizgu od ponad siedmiu lat.

Ale podczas gdy złote robaki, takie jak Peter Schiff, próbują uspokoić inwestorów, wykresy malują inny obraz.

Względny indeks siły, czyli RSI (wskaźnik, który pokazuje, czy kupujący czy sprzedający dominują na rynku), wskazuje, że metal szlachetny jest obecnie wykupiony i bliski wyprzedaży, podczas gdy Bitcoin nadal znajduje się w strefie równowagi rynkowej.

Innymi słowy, możliwe jest, że w miarę jak złoto spada, Bitcoin może zwiększyć korelację i wznowić debatę na nowo.

Für dich vielleicht ebenfalls interessant...