Bitcoin Reaches New All-time High, BTC Cena przewyższa $19.783

Bitcoin osiąga rekordowy poziom w ciągu trzech lat w postaci 167% wzrostu z roku na rok, który został przypisany między innymi niepłynnym BTC i proponowanym zmianom regulacyjnym.

Wszystko to wydarzyło się pomimo niewielkiego rozgłosu.

Bitcoin osiągnął nowy rekord w historii trzy lata po 19.783 USD w grudniu 2017 roku. Zgodnie z indeksem cen Bitcoinów Coindesk – BPI – na dzień 30 listopada 2020 roku, Bitcoin Future obracał ponad 19.900 dolarów. Stanowi to wzrost o 167% rok do roku. Kryptokur waluta odnotowała stały wzrost wartości od marcowego spadku do mniej niż 4000 dolarów. ATH różni się w zależności od każdej wymiany. Na przykład w Coinbase, ATH wynosiła 19.892$, a Gemini i Binance odpowiednio 19.999$ i 19.799$.

Niepłynne BTC, Proponowany regulamin do wyniku w Bitcoin New All-time High

O ile ATH w 2017 roku był spowodowany nagłym zainteresowaniem inwestorów walutami kryptograficznymi na rynku azjatyckim, to można to przypisać wzrostowi posiadanych przez inwestorów BTC. Trzy lata temu krypto-giant znajdował się pod nadzorem publicznym, a niektórzy zastanawiali się, czy ma on jakieś zastosowanie poza transakcjami typu darkweb.

Dziś jednak szczyt ten jest konsekwencją wydatków banków centralnych, które starają się zamortyzować gospodarczy cios pandemii koronaawirusa.

Jest to również rezultat wzrostu BTC utrzymywanych przez inwestorów. Niektórzy inwestorzy postrzegają obecnie Bitcoin jako aktywa alternatywne, a niektórzy włączają go do swojego portfela inwestycyjnego. Philip Gradwell z Chainalysis zauważa, że ten nowy zestaw inwestorów kupuje w „stałych kwotach… i utrzymuje go jako inwestycję“ w przeciwieństwie do handlu nim.

Zmiana w postrzeganiu waluty kryptońskiej przez opinię publiczną wynika z tego, że organy regulacyjne mogą uczynić ją bezpieczniejszą i bardziej dostępną. W dniu 22 lipca 2020 r. jeden z takich regulatorów, The Office of the Comptroller of Currency, ogłosił, że banki federalne mogą przechowywać dla swoich klientów waluty kryptograficzne. Firmy płatnicze Square i PayPal umożliwiają teraz również kupowanie i przechowywanie wybranych walut kryptograficznych.

Według New York Times, PayPal dyrektor generalny, Dan Schulman powiedział w wywiadzie, że ruch był w wyniku „rozmów z urzędnikami państwowymi, a następnie widząc dramatyczne przejście do płatności cyfrowych w wyniku pandemii“.
Zostaniesz tutaj?

Co ciekawe, szczyt BTC przychodzi w czasie, gdy reklama, media społecznościowe wspominają i zainteresowanie poszukiwaniem są niezwykle niskie.

Nie wszystkie waluty kryptograficzne cieszą się jednak takim samym poziomem wzrostu. Rival Ether wykazuje 58% spadek w stosunku do końca 2017 roku. Litecoin i XRP spadły odpowiednio o 77% i 82% w stosunku do swoich rekordowych wyników.

Zobaczymy, czy rajd BTC będzie kontynuowany.